Loading...

Sprzedam: jacht morski super wyposażony model Sadler 32


Opis

S/Y Pearl to zarejestrowany pod polską banderą bardzo zadbany i doskonale wyposażony jacht morski stacjonujący obecnie w Grecji.To solidna żywiczno-szklana konstrukcja ze znanej angielskiej stoczni - Sadler 32 (historia tego modelu: https://www.lucasyachting.co.uk/sadler-and-starlight/sadler-32-yacht/).

Wyjątkowość tego jachtu wynika ze szczęścia jakie miał do szczodrze inwestujących w niego armatorów, od momentu jego powstania aż do dziś. Szczególnie ostatnie 3 lata intensywnych prac były dla jego wyglądu i sprawności szczególnie korzystne. W tym momencie jest najlepszą opcją dla osób chcących w tani sposób, ale w komfortowych warunkach i z nowoczesnymi rozwiązaniami rozwijać swoją pasję i umiejętności w żeglarstwie morskim.

Obecny właściciel w czerwcu 2022 roku wyremontował m.in. silnik Volvo Penta (kapitalny remont), który jako jeden z nielicznych może być uruchamiany bez użycia energii elektrycznej, wcześniej zmienił tapicerkę na nową, wyłożył kokpit drewnem tekowym, dołożył nowe oprzyrządowanie nawigacyjne, nowy sprayhood, transmiter wifi, wiatromierz elektroniczny, założył nową instalację słonej wody, wyposażył jacht w kamizelki pneumatyczne, a także sensory w zbiornikach wody pitnej i paliwa oraz wiele innych rzeczy (ujętych w specyfikacji), które sprawiły, że S/Y Pearl, potocznie zwany Perłą jest jachtem o nieporównywalnie wyższym standardzie niż inne jachty Sadler 32 lub podobne z tego rocznika.

Stocznia wyprodukowała tę wyjątkową jednostkę w 1987 roku. Na zapewnienie jej pełnego bezpieczeństwa nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych ma wpływ solidna konstrukcja z wystarczająco dużym stosunkiem wagi całego jachtu do wagi balastu. Ponadto posiada on powielone systemy bezpieczeństwa, nawigacyjne oraz zasilanie,  a także podwójny zestaw żagli oraz autopiloty: wiatrowy i kompasowy. Jako jeden z nielicznych jachtów o takim wyposażeniu posiada rumpel, zbawienny dla osób, które chcą dynamicznie rozwijać swoje umiejętności żeglarskie bez konieczności udziału instruktora, a także korzystać z możliwości łatwiejszego manewrowania w porcie.

Perła posiada stałego opiekuna, instruktora żeglarstwa, który nowemu właścicielowi może być bardzo pomocny w dalszej opiece nad jachtem, wprowadzeniem lub/i odpowiednim przeszkoleniem wraz z uzyskaniem wyższych uprawnień i umiejętności. Perła jest dobrze zaopiekowanym jachtem, w który każdy z armatorów inwestował z pasji. Jest pięknym “midtimerem” z duszą i dobrą energią, na co w pewnym stopniu też miał fakt,  że nigdy nie był czarterowany. Jednostka ta wyposażona jest w wiele rzeczy, które ułatwiają i uprzyjemniają przebywanie na nim oraz jego obsługę. Poniższa lista specyfikacji może się wydawać bardzo długa, ale wszystkie wymienione przedmioty/urządzenia przetestowane są w praktyce i wpływają na komfort użytkowania jachtu.

Perła stacjonuje w Grecji, która  jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem dla Europejczyków. Tania sieć połączeń lotniczych do Aten, duża ilość słonecznych dni w roku i średnia nasłonecznienia dziennego w Grecji, a także szybkość i łatwość dotarcia z lotniska do mariny uzasadniają nieprzypadkowy wybór tego właśnie portu. Otoczenie Mariny Zeas od samego początku daje odczucie bycia na wakacjach. Wychodząc z domu w Warszawie można być nawet w ciągu 6 godzin na jachcie. To stwarza możliwości wyjazdów na jacht na przedłużony weekend nawet na 3-4 dni, dużo częściej i wygodniej niż do innych części Europy. Grecja dla żeglarzy jest najtańsza z całego basenu Morza Śródziemnego. Z Aten, w zasięgu od kilku do kilkunastu godzin żeglugi jest co najmniej kilkanaście miejsc, które zachwycają, a każde na swój indywidualny sposób. Dla zdecydowanych na inną lokalizację  istnieje możliwość przestawienia jachtu we wskazane miejsce.

Dane techniczne:

Stocznia Sadler Yachts LTD (UK)

Model Sadler 32, fin kil

Rok produkcji 1987

Konstruktor David Sadler

Klasa morska A (7 osób)

Długość całk. 9,75 m (LOA 32 stopy)

Szerokość 3,2 m

Zanurzenie 1,68 m

Ciężar całkowity 4329 kg

Ciężar balastu 1905 kg

Średnia max V 7,6 węzła

Silnik Volvo Penta 2002 18 HP, diesel, spalanie 0,5-1,4 litra

Zbiornik paliwa 75 litrów

Woda pitna 100 litrów

Instalacja 220V, 12V, woda słodka, woda słona, gaz, olej napędowy

Skrót specyfikacji:

AIS, 2x ploter nawigacyjny, 2x VHF z dodatkową słuchawką przy sterze GPS+DSC z nowym grubym przewodem antenowym, radar, 2x autopilot (wiatrowy, kompasowy), Suzuki 2,5 4stroke - zaburtowy, transmiter wifi+router, ogrzewanie naftowe + elektryczne, kuchenka na kardanie z piekarnikami, elektryczna winda kotwiczna (3x kontroler), kotwica i łańcuch ze stali nierdzewnej, żagle (2x grot, 2x genua, fok sztormowy, spinaker z bomem), bimini, ponton (usztywniane dno i pawęż), teak w kokpicie, 2x echosonda (w tym do 25m do przodu), EPIRB, tratwa ratunkowa, kamizelki pneumatyczne z szelkami i wąsami, 2x światła nawigacyjne led, 2x wiatromierz, jacht przygotowany do długich rejsów.

.... ciąg dalszy:

https://docs.google.com/document/d/1xS7Z3Ydl1LNrP_IFixOaMf5JdfR1urwmcwzwHYHm7qo/edit?usp=sharing

... więcej zdjęć:

https://drive.google.com/open?id=1vWspFSEbNtEJspyDpufHg_BYUuBJ6MRA

Możliwość wycofania aukcji w przypadku sprzedaży jachtu innymi kanałami.

Pomoc we wszelich formalnościach, zrobieniu uprawnień, dalszej opieki nad jachtem, czy rejsami.

Schemat w zdjęciach jest tylko przybliżony.

Cechy
Model Sadler 32
Rok produkcji 1987
Typ ożaglowania Slup
Przeznaczenie Morski
Konstrukcja Balastowy
Materiał kadłuba Laminat
Długość całkowita (cm) 962
Szerokość całkowita (cm) 380
Masa całkowita (kg) 4780
Zanurzenie minimalne (cm) 1700
Producent Zupełnie inny
Armator Paweł Chołodowski
Miejsce postoju jachtu Poza granicami kraju (Europa)
Stan Po renowacji
Rok produkcji 1987
Dodatkowe
Model silnika 2002
Napęd silnika Olej napędowy
Sposób mocowania silnika Stacjonarny
Typ silnika Spalinowy
Moc silnika (KM) 18
Producent silnika Volvo Penta
Zbiornik paliwa (l) 70
Ilość miejsc 7
Ilość koi 7
Ilość kabin 2
Instalacja wodna Tak
WC Tak
Zbiornik na wodę (l) 100

Podobne Ogłoszenia


95000 zł

Sprzedam: Van de Stadt

Jacht bardzo dzielny (do orania morza) i szybki (z pierwszym właścicielem wygrywał regaty, choć był uboższy w wyposażenie) toaleta: morska (z elektrycznym młynkiem i zbiornikiem (...)

142000 zł

Sprzedam: Sprzedam Jacht S/y

Witam Sprzedam jacht Arion 29 – s/y „Bury Kocur”. Jednostka prywatna nigdy nie czarterowana. Stan bardzo dobry - laminaty, wnętrze oraz wszelkie instalacje bez zastrzeżeń. Dane - Lc 9 (...)

79000 zł

Sprzedam: Jacht Grand Soleil 33

Sprzedam Jacht Zaglowy marki Pardo/Grand Soleil kupiony w Szwajcarii. pływał tylko na jeziorze Bodenskim ,nie widział slonej wody więc jego stan jest bardzo dobry. silnik volvo penta (...)